اقامت های کشور گرجستان - اقامت در گرجستان - اقامت گرجستان

اقامت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان به روش های مختلف انجام می شود

امروزه به همه گیر شدن مهاجرت به کشورهای مختلف مهاجرت به گرجستان نیز رواج پیدا کرده است

در اینجا به بررسی انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان می پردازیم.

در حال حاضر در کشور گرجستان به دلیل وضعیت مناسب در تجارت آزاد و سرمایه گذاری، مهاجران زیادی به سمت این کشور برای زندگی و بیزنس مهاجرت نموده اند .

اقامت کاری
اقامت گرجستان

در حال حاضر در گرجستان، در صورتی که در یک شرکت گرجی (ملیت مهم نیست) به هر نوع کاری مشغول باشید یا به نوعی کارمند یک شرکت گرجی باشید، به شما اقامت گرجستان تعلق می گیرد. یکی از متداولترین نوع اقامت ها در حال حاضر اقامت کارمندی گرجستان می باشد اما اقامت گرجستان از طریق خرید ملک را بیشتر توصیه می نمائیم .

ثبت شرکت

هر شخصی که در گرجستان یک شرکت ثبت نماید ، با فعال نمودن شرکت می تواند درخواست اقامت گرجستان داده و اقامت اخذ نماید .

در حال حاضر ثبت شرکت در گرجستان برای هموطنان ایرانی با پاسپورت ایرانی مقدور می باشد و هر شخص بدون محدودیت می تواند در گرجستان یک شرکت را به صورت قانونی ثبت نماید و اینکار در ظرف حداکثر ۴۸ ساعت ( دو روز ) انجام می پذیرد .

در صورتی که شرکت شما فعال باشد می توانید بروی آن درخواست اقامت دهید اما فعال بودن شرکت شما به موارد زیادی بستگی داره، از جمله : استخدام حسابدار برای شرکت پرداخت مالیات شرکت بصورت مرتب، پرداخت اجاره و مالیات مربوط به واحد تجاری مورد اجاره، عقد قرارداد بصورت رسمی با دیگر شرکت ها در زمینه کاری خودتان ، حساب بانکی فعال و داشتن تراکنش مالی برای حساب بانکی شرکت و برخی دیگر موارد .

طبق قوانین جاری گرجستان در حال حاضر برای هموطنان ایرانی با داشتن تنها پاسپورت ایرانی حساب بانکی افتتاح نمی شود مگرآنکه کارت اقامت گرجستان را داشته باشید .

خرید ملک در گرجستان

هر شخص مجردی که با میزان حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا (بصورت کارشناسی شده) ملکی را در گرجستان خریداری نماید به وی اقامت گرجستان بصورت یک ساله تعلق می گیرد و در صورتی که این ملک در سالهای آینده به نام طرف باشد ، این نوع اقامت تمدید خواهد شد و پس از ۶ سال ( و در قوانین جدید پس از ۱۰ سال ) به شما اقامت دائم گرجستان تعلق خواهد گرفت .

توجه داشته باشید که مبلغ حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا مدتی دیگر طبق اعلام دولت افزایش خواهد یافت و این مبلغ به 100 هزار دلار افزایش می یابد .

۰ ۰

هزینه های سفر به گرجستان

اگر سفر با تور را انتخاب کرده باشید، بیشتر هزینه ها در مبلغ تور محاسبه شده اند و دیگر لازم نیست جداگانه مبلغی پرداخت کنید.

هزینه اقامت

  • اگر یک اقامت اقتصادی و معمولی مد نظرتان باشد، بین ۲۵ تا ۶۰ دلار برای هر شب اقامت باید بپردازید.
  • برای هتل های لوکس تر چهار و پنج ستاره این هزینه حدود ۱۰۰ تا ۲۸۸ دلار خواهد بود.
  • اگر با اقامت در هاستل مشکلی نداشته باشید، هزینه سفر به گرجستان کمتر هم می شود. با مبلغی حدود ۲۰ دلار می توانید یک هاستل خوب پیدا کنید.

هزینه غذا و رستوران

  • یک وعده غذای ساده و ارزان در گرجستان حدود سه دلار هزینه دارد. اگر بخواهید غذای خود را در یک رستوران معمولی میل کنید باید مبلغی در حدود پنج تا پانزده دلار هزینه کنید.
  • فست فودهایی مثل مک دونالد حدود ۴ دلار هزینه دارند. با هزینه کمتر از یک دلار می توانید غذای محبوب گرجستان یعنی خاجاپوری را میل کنید.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.